Pe această pagină veți găsi linkuri relevante către site-uri web legate de România.

Păstrăm linkuri recomandate dacă conțin informații utile despre activitatea în România.

Ambasada României în Olanda
Ambasador – Lucian Fătu : Lucian.fătu@mae.ro
Deputy Head of Mission – Alexandru Ion Steriu
: Alexandru.steriu@mae.ro
Head Economic Affairs-Cristian Mateescu : trade.romania@xs4all.nl
Vice Consul Maria Roth : haga.consul@mae.ro
Site-ul web : http://haga.mae.ro/

Consulate românești în Olanda
Consulatul General : http://www.consulate-romania.nl
Berkel-Enschot – Ben Jager : b.jager@consulate-romania.nl
Heeg-Reinder Shaap : r.schaap@consulate-romania.nl
Rotterdam- Andrea C. Teunissen-Oprea : a.teunissen-oprea@consulate-romania.nl
Venlo-Kees Kuijken : k.kuijken@consulate-romania.nl

Ambasada Olandei la București
Ambasador – Roelof van Ees
: bkr@minbuza.nl
Consiliul Comerțului – Wijnand Marchal
: bkr-ea@minbuza.nl
Consiliul Agricol – Arie Veldhuizen
: bkr-lnv@minbuza.nl
Website – Ambasada de informații
: https://www.nederlandwereldwereld.nl/landen/roemenie
Site web – Economie și agricultură
: https://www.nederlandwereldwijd.nl/zakendoen/vragen-netwerk-en-contacten/roemenie

Consulatele olandeze în România
Constanta – Dan Coman : dan.coman@international-paint.ro
Timișoara – Marius Popa : marius@consilium.ro
Cluj Napoca – Wouter Reijers : wouter@rd-international.nl
Site-ul web www.dutchconsulatecluj.nl

Informații generale despre climatul economic și evoluțiile
Site-ul web : http://rbd.doingbusiness.ro

Agenția Olandeză pentru Întreprinderi
Site-ul web : http://www.rvo.nl/onderwerpen/internELIJK-ondernemen/landeninformatie/roemenie

Dicționar juridico-economic NL-RO și RO-NL
Site-ul web : www.gobospress.nl

Reviste și ziare românești în limba engleză
http://www.romania-insider.com
http://www.romaniajournal.ro
http://www.thediplomat.ro
http://www.business-review.ro
http://www.nineoclock.ro

http://www.agerpres.ro/engleză

Spațiul expozițional românesc și târgul ROMEXPO
Site-ul web : http://www.romexpo.ro/index.php

Camera de comerț olandez-română din România
Maurits Dohmen
: maurits.dohmen@nrcc.ro
Site-ul web : http://www.nrcc.ro

Informații practice despre turismul din România
Site-ul web : www.paspoortroemenie.nl/
Site-ul web : http://www.romaniatourism.com
Site-ul web : http://www.romtour.nl

Centrul Român de Informare Bruxelles
E-mail : office@roinfocntre.be
Site-ul web : http://crib.mae.ro

Camera de Comerț a României pentru UE
E-mail : magda.r.tepoi@skynet.be
Site-ul web : http: // www.ccir.ro

Muzică clasică românească în Olanda
a lua legatura : Raymond Janssen
E-mail : info@cadenza-productions.nl
Site-uri web www.cadenza-productions.nl
www.raymond-janssen.com

Prezentare completă a afacerilor europene
Site-ul web : http://ec.europa.eu/atoz_en.htm

Informații în limba engleză despre Schengen
Site-ul web : http://www.schengen.mai.gov.ro

Prezentare generală a cărților olandeze despre România
Site-ul web : http://www.bibliografieroemenie.nl

Etape pentru arta și cultura românească în Olanda
Salon de Arte Carmen Sylva : http://www.carmensylva.nl

Date statistice (în engleză) pe și din România cu
Institutul Național de Statistică : www.insse.ro